NEMOKAMAS pristatymas Lietuvoje į DPD terminalą!

Apie mus

Pledai ir antklodės – 10 populiariausių pasirinkimų

Tinklaraštis 2022 m. rugpjūčio 18 d.
Vilnoniai pledai pagaminta Lietuvoje

Pledai ir  antklodės – tai mūsų gyvenimo dalis, juos savarankiškai tiriame, išbandome, įvertiname ir rekomenduojame. Apie šiuos gaminius žinome labai daug, tad su malonumu pasidalinsime savo patirtimi, kaip išsirinkti reikiamą ir svarbiausią praktišką pledą ar antklodę.

Bet pirmiausia, aptarkite tai, pagal ką renkamės pledus ir antklodes.

Žaliava

Galbūt gali skambėti keistai, tačiau vilnoniai pledai ir antklodės ne visada gaminami iš 100 procentų avies vilnos. Kai kurie gaminiai gali būti pagaminti iš avies vilnos ir kitos vilnos pluošto mišinio, gali būti naudojami kiti natūralūs priedai kaip šilkas, linas, medvilnė ir kt. Neretais atvejais pasitaiko ir vilnos bei sintetinių pluoštų mišinio sudėties gaminių. Gaminio sudėtis keičia gaminio struktūrą, savybes ir žinoma kainą. Kuo gaminio sudėtyje daugiau sintetinio pluošto, tuo įprastai gaminys yra pigesnis, ir atitinkamai, kuo brangesnė natūrali žaliavą, tuo aukštesnė ir pledo ar antklodės kaina.

Vis dėlto, reikia atkreipti dėmesį, kad tik aukščiausios rūšies naudojamos žaliavos gali garantuoti aukštą gaminių kokybę, tad visada atkreipkite dėmesį ne tik į gaminio sudėtį, tačiau ir iš kokios žaliavos jis pagamintas!

 

 

Dydis

Tiek pledai, tiek ir antklodės gali būti skirtingų dydžių ir išmatavimų, viskas priklauso nuo Jūsų poreikių. Pledai kūdikiams, vaikiški pledai ar net dviguliai pledai – visi jie turi savo standartus, o dydžių funkcionalumas įprastai atitinka ir patį poreikį. Iš kitos pusės, antklodės taikomos prie lovos dydžio. Vis dėlto, reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visada antklodė turi apgaubti visą lovą, ypač jeigu norite pagrąžinti lovą įvairiomis pagalvėlėmis ar kitais mielais interjero elementais.

Jeigu turite abejonių dėl pledo ar antklodės dydžio – visada galite pasitarti su specialistais ar interjero dizaineriais!

Stilius ir dizainas

Kai kalbama apie pledus ir antklodes, svarbiausia yra gerai jaustis, tačiau, iš kitos pusės, yra labai svarbu ir išvaizda. Galų gale, jūs norite, kad jūsų pledas atrodytų gražiai, o antklodė – visada stilingai ant lovos ar sofos. Laimei, pledų yra įvairiausių dydžių, spalvų ir motyvų, tad kiekvienas gali rasti tai, kas jam geriausiai tinka.

Patogumas

Kai kurie pledai ir antklodės reikalauja neįtikėtinai mažai priežiūros, ypač tie, kurie yra pagaminti iš medvilnės, lino, storesnio vilnos verpalo ar sintetinių pluoštų mišinio. Jie gali būti plaunami automatinėse skalbimo mašinose, o neretai tinka džiovinti ir džiovyklėje. Vis dėlto daugelis vilnonių pledų ar antklodžių, ypač pagamintų iš minkštesnės, brangesnės, plonesnės vilnos, yra valomi tik cheminiu būdu. Tad turėkite tai omenyje prieš pirkdami šiuos gaminius ir būtinai atkreipkite dėmesį į gaminio priežiūros etiketes.

Tad įvertinkite mūsų TOP 10 pledų pasirinkimą

Avies vilnos pledai ir užklotai

Tai standartiniai ir patys populiariausi vilnoniai pledai pasaulyje, pasižymintys geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Pledai yra šilti, praktiški, lengvai naudojami bei prižiūrimi, tačiau vilna kiek šiurkštoka. Tradiciškai gaminami iš vietinės t.y. europietiškos vilnos, pvz norvegiška, Gotlando, škotiška ir t.t. avių vilna, ar iš Naujosios Zelandijos ar Australijos avių vilnos.

Išsirinkite jums labiausiai patinkantį pledą - https://www.lietuviskigaminiai.lt/katalogas/namai/pledai/vilnoniai-pledai/

Šios vilnos privalumai:

Ilgas tarnavimo laikas, labai šilta, mažai tepli, nelinkusi veltis ar pūkuotis ir lengva priežiūra. Dažniausiai galima skalbti automatinėse skalbimo mašinose. Gali būti tiek natūralios, tiek dažytos spalvos. Plati raštų, motyvų, spalvų ir dydžių gama. Universalus panaudojimas. Gali naudoti tiek vaikai, tiek ir suaugę. Pledai labai dažnai naudojami namų interjere, lauko terasose, viešosiose vietose, turi antibakterinių savybių.

Trūkumai:

Šiurkštesnė nei merino vilna, nevisi pledai iš šios vilnos tinkami kūdikiams.

Merino vilnos pledai

Kai kalbame apie merino vilnos pledus, dažniausiai turime minty merino vilną, kurios storis 16 -19 mikronų. Tai ypač plona merino avies vilna, kuri pasaulyje vertinama dėl savo išskirtinio švelnumo ir minkštumo. Pledai ir užklotai, pagaminti iš šios vilnos, visada yra labai vertinami ir geidžiami, o pirkėjai sutinka mokėti ir ženkliai didesnę kainą.

Didelis merino vilnos pledų pasirinkimas - https://www.lietuviskigaminiai.lt/katalogas/namai/pledai/merino-vilnos-pledai/

Didžiausi privalumai:

Merino vilna pasižymi geriausiomis avies vilnos savybėmis kaip ir įprasta vilna, tačiau išsiskiria savo švelnumu ir minkštumu. Tai švelniausia avies vilna pasaulyje, išgaunama pramoniniu būdu.

Trūkumai:

Merino vilna yra lepesnė už įprastą avies vilną dėl savo plonesnio plauko, todėl reikalauja papildomo atidumo ir išskirtinės priežiūros. Įprastai pledai ir užklotai, pagaminti iš merino vilnos, yra valomi sausu cheminiu valymu.

Alpakos vilnos pledai

Geriausia alpakų vilna yra tiekiama iš Peru, kur yra idealiausios sąlygos šiems gyvūnams augti. Alpakų vilna skirtomas į:

Royal alpaca – 18 mikronų ir mažiau;

Baby alpaca – 19-20 mikronų;

Super fine alpaca – 21-23 mikronų.

Pledų ir antklodžių gamybai dažniausiai naudojama Baby alpaca ir Super fine alpaca vilnos. Neretai alpakų vilna yra maišoma su kitomis vilnomis, siekiant arba pasiūlyti klientui patrauklesnę kainą, arba suteikti gaminiui tam tikrų savybių, todėl visada rekomenduojame atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Alpakos vilna yra ženkliai brangesnė nei avies vilna, todėl šie gaminiai neretai priskiriami prie prabangos prekių.

Privalumai: alpakos vilna gali būti iki šešių kartų šiltesnė nei avies vilna, todėl gaminiai dažniausiai būna plonesni, kompaktiškesni. Švelnesnė, minkštesnė ir ilgaamžiškesnė. Neturi avies vilnai būdingo kvapo bei alergenų. nei avies vilna. Tinka ir kūdikiams.

Trūkumai: brangesnė vilna nei avies. Dažniausiai rekomenduojamas sausas cheminis valymas.

Stilingi prabangūs alpaka vilnos pledai - https://www.lietuviskigaminiai.lt/katalogas/namai/pledai/alpaka-vilnos-pledai/

Antklodės

Antklodės gaminamos ta pačia technologija kaip pledai, tačiau ženkliai didesnio dydžio. Neretai jos dar vadinamos kaldros, užklotai, king size ar dviguliai pledai.

Žaliavos anklodžių gamybai gali būti įvairios: vilna, linas, medvilnė, šilkas ir t.t. Vis dėlto dažniausiai žmonės renkasi anklodes pagal šiuos kriterijus:

  1. Dizainas ir gebėjimas derėti interjere;
  2. Praktiškumas ir lengva priežiūra.

Bene pačios universaliausios antklodės yra iš vilnos, todėl kad jas galima naudoti ir kaip pledus – jomis užsikloti kai šalta. Vilnonės antklodės įprastai yra ženkliai lengvesnės nei pagamintos iš kitų medžiagų, be to jų priežiūra taip pat yra santykinai nesudėtinga.

Tad vilnonė anklodė – tikrai geras pasirinkimas Jūsų namams.

Vaikiški pledai

Vaikiški pledai dažniausiai apibrėžiami savo dydžiu ir vaikiškais motyvais. Įprastai jiems austi naudojama vilna ar medvilnė. Vis dėlto medvilnė pasižymi dideliu teplumu, sušlapusi ji nešildo, tad tai nėra pats geriausias pasirinkimas vaikui.

Jeigu reikalingas vilnonis vaikiškas pledas, visada atkreipkite dėmesį į pačią vilną ir jos kokybę. Mes rekomenduojame vaikams rinktis tik aukščiausios rūšies švelnias avies vilnas, kad vaikui vilnos plaukeliai „nekandžiotų“. Labai svarbu, jog šiuo atveju pledas būtų labai praktiškas, ilgaamžis ir lengva jo priežiūra.

Jeigu kyla klausimų, koks geriausiai vaikiškas pledas tiktų Jūsų vaikui, visada galite pasikonsultuoti su mūsų specialistais.

Vilnoniai pledai kūdikiams

Tikriausiai žinote, kad geriausiai kūdikiams tinka vilnoniai pledai. Vis dėlto reikia atkreipti dėmesį, kad ne visa vilna yra tinkama kūdikiams. Vilnos plaukeliai neretai geba laikyti nemažai dulkių, ko pasekoje gali padidėti rizika susirgti įvairiomis alergijomis. Mes visada rekomenduojame naudoti kūdikiams tik itin ploną merino vilną. Pledukai, pagaminti iš tokio tipo vilnos, praktiškai neturi pūko, kuris gali erzinti kūdikius, be to nesudėtinga ir pati priežiūra.

Privalumai: merino vilna net ir sušlapusi geba palaikyti optimalią šilumą, todėl kūdikis dar ilgai gali jaustis komfortabiliai. Nesudėtinga priežiūra, ilgas tarnavimo laikas. Vilna yra labai švelni, lengva ir minkšta.

Trūkumai: itin plona merino vilna yra labai delikati vilna, todėl jos priežiūrai reikalingas ypatingas dėmesys.

Mišrios vilnos vilnoniai pledai

Mišrios vilnos pledai yra gaminami siekiant pasiūlyti patrauklesnę kainą klientams ar suteikti pledams ypatingų savybių. Mišri vilna – tai reiškia, kad vilna maišoma su kitos rūšies ar kitų savybių turinčiomis vilnomis, ar su kitais pluoštais kaip medvilnė, linas, šilkas ar sintetika. Pirkdami tokius pledus, visada reikia atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį, nes nuo to priklauso ir pačio gaminio savybės, naudojimas, jo laikas ir pati priežiūra.

Jei turite klausimų, kuo viena sudėti pranašesnė už kitą sudėtį, visada pasikonsultuokite su šios srities specialistais.

Medvilniniai pledai ir lovos antklodės

Medvilnė yra bene viena populiariausių žaliavų pasaulyje dėl savo praktiškumo ir įperkamumo, todėl nenuostabu, kad medvilniniai pledai ir lovos antklodės čia užima svarbų vaidmenį. Medvilniniai pledai dažniausiai pasirenkami dėl spalvų ir dizaino įvairovių bei santykinai nedidelės kainos ir praktiškumo. Medvilnę lengva prižiūrėti, tiesa, ji nešildo taip, kaip vilna.

Medvilniniai pledai dažniausiai perkami šiltesniuose kraštuose, kur šaltos žiemos ar vėsūs vakarai nėra būdingi.

Privalumai: medvilnė yra ženkliai pigesnė ir praktiškesnė nei vilna, labai lengva priežiūra.

Trūkumai: neturi tokių šildomųjų savybių kaip vilna, sunkus pluoštas, sušlapęs dažniausiai nėra naudojamas. Medvilnei užauginti yra naudojama labai daug chemikalų, todėl bendrąja prasme, tai nėra labai ekologiškas pluoštas.

Paplūdimio pledai

Paplūdimio pledai, taip pat dažnai vadinami iškylų, pikniko ir vasariniai pledai, dažniausiai gaminami iš storos medvilnės žakardo technologija, nes tai labai praktiškas ir ilgaamžis pluoštas. Storas verpalas reikalingas siekiant pasunkinti patį audeklą, kad vėjas paplūdimyje jo nenuneštų, o storas medvilnės pluoštas taip greitai nesušlampa kaip plonas. Tai yra idealus pasirinkimas ieškantiems universalaus ir labai praktiško gaminio vasaros atostogoms prie jūros ar kažkur gamtoje. Jį yra lengva patiesti, o žakardinis audimas neleidžia nešvarumams, kurie yra ant žemės, lengvai prasiskverbti pro audinį.

Privalumai: storas, praktiškas ir lengvai prižiūrimas pledas. Idealiai tinka vėjuotose vietovėse.

Trūkumai: šiuo atveju medvilninis pledas yra sunkesnis nei įprastiniai lengvi audiniai.

Lininiai pledai

Lininiai pledai, užklotai ir antklodės – tai tradiciniai lietuviški gaminiai, kurie vertinami tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Lininiai pledai išsiskiria savo raštų ir audimo technologijomis, spalvų ir motyvų deriniais, todėl patys gaminiai visada atrodo išskirtiniai ir unikalūs.

Linas – tai augalinis pluoštas, kuris pasižymi labai dideliu ilgaamžiškumu, praktiškumu ir savo unikaliomis savybėmis. Vasarą linas geba vėsinti, o žiemą – šildyti. Vis dėlto lininių audinių šilumos savybės ne tokios geros kaip vilnos, todėl tai dažnai apriboja lininių pledų naudojimą žiemą.

Kaip prižiūrėti pledus?

Vilnonių pledų priežiūra

Skandinaviškų ir N. Zelandijos avių vilnos pledai nėra itin lepūs, todėl jų priežiūra yra paprasta. Klientams visada rekomenduojame laikytis skalbimo bei džiovinimo rekomendacijomis, kurios yra pateiktos pledo etiketėje – taip ne tik pasirūpinsite vilnonio pledo švara – vilnonis pledas nepraras savo puikios išvaizdos bei vilnos savybių.

Vilnoniai pledai kaip ir kiti gaminiai iš vilnos mėgsta būti vėdinami. Taip jie atsikrato nepageidaujamų kvapų, tampa malonūs ir gaivūs. Vilnoniai pledai dėl unikalių vilnos savybių patys ‘apsivalo’, todėl vilnonių pledų dažnai skalbti nereikia. Vis dėl to jeigu norite išplauti pledą, galite tai padaryti rankomis drungname vandenyje arba automatinėse skalbimo mašinose rankiniu rėžimu.

Vilnonio pledo skalbimas rankomis

Skalbdami pledą rankomis naudokite drungną vandenį, naudokite aplinkai draugiškas, natūralias, vilnai skirtas ir pritaikytas skystas priemones. Įpilkite priemonės į indą, kuriame skalbsite pledą, išmaišykite, kad priemonė pasiskirstytų vandenyje. Įdėkite pledą į vandenį ir palaukite kelias minutes, kad vanduo įsigertų į pledą. Netrinkite ir neglamžykite pledo, švelniai skalaukite pledą. Jei pledas turi dėmę, tai vietai skirkite daugiau dėmesio, švelniai ją patrindami. Tokiu būdu puoselėsite vilnonį audinį, vilnos plaukeliai nesusivels, todėl pledas nepakeis savo išvaizdos ir purumo.

Išpilkite vandenį su plovimo priemone, pakeiskite švariu vandeniu ir kartodami šį procesą keletą kartų, švelniai išskalaukite pledą. Šį procesą rekomenduojame kartoti tiek kartų, kol vanduo bus švarus – taip būsime užtikrinti, kad neliko pledo nešvarumų, gerai išskalauta skalbimo priemonė.

Pledo džiovinimas

Pakėlę pledą iš indo, leiskite vandens kiekiui nutekėti. Jei pledas pritraukęs daug vandens, švelniai nuspauskite jį rankomis. Kaip ir skalbimo procese, taip pat švelniai rankomis išgręžkite pledą nesukdami jo. Dėl likusio vandens kiekio, pledas tampa sunkokas, tad pakabintas jis gali deformuotis. Geriausia pledą džiovinti jį ištiesus plokštumoje, ant grindų po juo patiesus audinį. Jei naudosite nešiojamą džiovyklę, sulenkite pledą kelis kartus ir ištieskite jį ant džiovyklės. Ištieskite pledą tik kai jis bus sausesnis, tuo pačiu ir lengvesnis. 

Nerekomenduojame vilnonio pledo džiovinti automatinėje džiovyklėje. Taip pat venkite tiesioginių saulės spindulių, nedžiovinkite pledo arba šalia radiatoriaus.

Vilnonio pledo skalbimas automatinėje skalbimo mašinoje

Rekomenduojame pledą skalbti vieną, be kitų skalbinių. Jei pledą skalbimo mašinoje skalbsite pirmą kartą, įsitinkite, kad pledas neužima daugiau nei dviejų trečdalių skalbimo mašinos būgno talpos. Tai svarbu, norint gerai išskalbti pledą. Vadovaudamiesi skalbimo priežiūros etikete, pirmiausia atkreipkite dėmesį į nurodytą temperatūrą. Jei temperatūra nenurodyta, rinkitės žemos temperatūros programą, ji turi būti ne didesnė nei 30 laipsnių.  Rinkitės švelnią skalbimo programą, taip pat naudokite skystas, vilnai pritaikytas, aplinkai draugiškas skalbimo priemones. Naudokite priemonės saikingai, kad ji sklandžiai išsiplautų iš pledo. Nenaudokite skalbinių minkštiklio. Tai ypač svarbu norint išlaikyti pledą jaukų ir minkštą. Vos tik pledo skalbimo programa baigiasi, nedelsdami išimkite pledą iš skalbimo mašinos, jei reikia švelniai nusausinkite ir džiovinkite vadovaudamiesi mūsų rekomendacijomis (skaitykite informaciją aukščiau).

Jei vilnonio pledo ilgesnį laiką nesiruošiate naudoti – rekomenduojame jį tvarkingai sulankstyti ir sandėliuoti tam specialiai pritaikytuose maišuose, taip jis bus apsaugotas nuo dulkių, drėgmės, aplinkos poveikio. Periodiškai išimkite pledą, išskleiskite jį, išvėdinkite, taip jis nepraras savo purumo.

Kasdien naudodami vilnonį pledą, patiesdami jį ant lovos, juo užsiklodami, taip pat nepamirškite jo išvėdinti. Kadangi vilna turi unikalią savybę pati išsivalyti – dažnas pledo skalbimas nėra būtinas. Reguliariai vėdindami pledą, išvengsite dažno skalbimo.

Pledo lyginimas

Jei turite natūralaus pluošto pledą, tikėtina, kad norėsite jį palyginti po skalbimo. Rekomenduojame rinktis neaukštą temperatūrą, lygindami jį lygintuvu,  ant pledo pasitieskite ploną audinį ir lyginkite per jį.

Merino vilnos pledų priežiūra

Mūsų siūlomi merino vilnos pledai bei antklodės pagaminti iš ypač plonos Extra Fine Merino vilnos. Šie pledai yra ypač lengvi ir švelnūs. Verta prisiminti, kad vilna turi antibakterinių savybių, pati apsivalo. Rekomenduojame kuo dažniau vėdinti pledus, taip plauti juos reikės itin retai. Norėdami išlaikyti šiuos pledus minkštus bei švelnius nerekomenduojame jų skalbti patiems nei rankomis, nei skalbimo mašinoje – galimas tik sausas valymas. Taip pat nedžiovinkite merino vilnos pledo džiovyklėje ir nelyginkite.

Medvilninių pledų priežiūra

Medvilninis pledas – tai itin praktiškas pasirinkimas, nes jų priežiūra itin nesudėtinga. Jį galima skalbti rankomis, automatinėje skalbimo mašinoje arba rinktis sausą valymą. Skalbiant automatinėje skalbimo mašinoje rekomenduojame rinktis 30 arba 40 laipsnių temperatūrą. Rekomenduojame medvilninį pledą skalbti vieną be kitų skalbinių. Jei vis tik skalbiate medvilninį pledą su kitais tekstiliniais gaminiais, įsitikinkite ar jie nedažo. Prieš skalbimą, rekomenduojame gaminį išpurtyti, kad iškristų visi nešvarumai. Medvilninis pledas džiovinamas įprastai arba automatinėje džiovyklėje, taip pat gali būti lyginamas.

Lininių pledų priežiūra

Lininiai pledai yra lengvai skalbiami ir greitai džiūsta. Pirmą kartą rekomenduojame skalbti vėsiame 30 laipsnių temperatūros vandenyje atskirai nuo kitų gaminių, naudojant įprastas skalbimo priemones, kuriose nėra balinančių medžiagų. Skalbiant pakartotinai, skalbkite su panašios spalvos gaminiais. Jei pledą skalbiate rankomis, naudokite didelį kiekį vandens (nes linas labai gerai sugeria drėgmę), naudokite švelnius aplinkai draugiškus skalbiklius. Pasirenkant skalbimo temperatūra, rekomenduojame vadovautis gaminio priežiūros etikete. Jei tokios nėra, rekomenduojame skalbti ne karštesnėje nei 40 laipsnių temperatūros vandenyje. Jei pledas išsitepė, dėmę stenkitės pašalinti nedelsdami naudojant šiltą vandenį bei tinkamas priemones.