NEMOKAMAS pristatymas Lietuvoje į DPD terminalą!

Apie mus

Šalikai iš Alpakų vilnos – kuo jie ypatingi?

Tinklaraštis 2022 m. birželio 28 d.

Esame girdėję posakį „Sutinka pagal rūbą, palydi pagal protą“? Šalikas ar šalis yra tas aprangos aksesuaras, kuris geba sujungti skirtingus aprangos elementus į bendrą visumą, todėl jam turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Tad koks šalikas ar šalis Jums tinka ir kaip jį tinkamai išsirinkti?

Vilnonis šalikas – aprangos stiliaus akcentas

Jūsų stilius - Jūsų veidrodis. Jis nusako žmogaus charakterį, gyvenimo būdą bei jo suvokimą, o ir pati apranga dažnai atspindi ir nuotaiką, ir nusiteikimą, ir emociją. Vis dėlto pagrindinė taisyklė taikoma visiems stiliams be išimties – Jūsų rūbai bei aksesuarai turi atrodyti švieži, tvarkingi ir atspindėti Jus iš geriausios pusės. Tad šalikas kaip ir kaklaraištis ar kaklaskarė, skirta Jūsų stiliaus išraiškai bei išskirtinumui pabrėžti, pirmiausia turi atrodyti tvarkingai ir nepriekaištingai.

Šalikas - stilingas žiemos aksesuaras, kuris gali būti pagrindinis Jūsų stiliaus akcentas, todėl nereikia bijoti su juo eksperimentuoti. Išbandykite įvairias spalvas ir jų derinius, išsiskirkite iš minios ir mėgaukitės dėmesiu, kad ir kur bebūtumėte.

Atminkite, kad šalikas gali būti nešiojamas tiek patalpos viduje, tiek ir lauke. Tai didžiausias šios aksesuaro privalumas, tad tikrai drąsiai tai išnaudokite. Su juo puikiai galite atrodyti tiek ofise, tiek teatre ar spektaklyje, tiek ir gatvėje. Svarbu tik tai, kad šalikas ne tik jus puoštų, bet su juo ir būtų patogu, netrukdytų dirbti ar užsiimti mėgiama veikla.

Nesudėtingai priderinkite šalikus prie savo aprangos kodo

Šalikai ir šaliai skirstomi į vienspalvius ir daugiaspalvius, kurie gali būti išmarginti įvairiais motyvais ir formų raštais. Tad, kaip šalikus pasirinkti, ir kaip juos nešioti?

Vienspalvis šalikas ar šalis dažniausiai dėvimas prie raštuotos, margos aprangos. Jis idealiai tinka prie margų marškinių, kostiumo, kostiumėlio ar palto bei sujungia atskirus kiekvieno drabužio dizaino elementus į bendrą visumą. Šaliko spalva dažnai derinama atskirai. Neretai ja siekiama pabrėžti tam tikras žmogaus savybes. Tarkim, mėgstantys lyderiauti renkasi ryškesnes spalvas, kaip antai raudoną, o nuosaikingesni – ramesnių spalvų tonus.

Be jokios abejonės, spalvos dažnai lemia ir kitokius pirkėjų grupių pirkimo įpročių pasiskirstymus. Kaip pavyzdį galima būtų išskirti – vyriški šalikai ir atitinkamai moteriški šalikai pagal spalvas. Vyrai teikia prioritetą tamsesnių spalvų tonams kaip juoda, tamsiai pilka, ruda ar tamsiai mėlyna. Moteriškos spalvos galėtų būti įvardintos rožinė, smėlio ar violetinė. Bet kuriuo atveju, dauguma spalvų yra universalios, jas noriai renkasi tiek vyrai, tiek ir moterys, viskas priklauso nuo asmenybės ir rūbų derinimo įpročių konkrečiai progai.

Margesni šalikų ar šalių raštai, nors ir sunkiau derinami, tačiau pasižymi didesniu stiliaus žaismingumu ir derinių įvairove. Jie puikiai tinka tiek prie klasikinės , tiek ir prie laisvalaikio aprangos. Vis dėlto, reikėtų atkreipti dėmesį, kad margas šalikas retai deri prie kitų margų rūbų. Tokiu atveju, geriau rinktis vienspalvius ar ne taip ryškiai išmargintus įvairiais motyvais viršutinius rūbus.

Margų šalikų pasirinkimo įpročiai, skirstant šalikus į vyriškus ir moteriškus, stipriai neišsiskiria. Retas šalikas iš alpakų vilnos kolekcijos yra priskirtas konkrečiai lyčiai, todėl juos noriai renkasi tiek vieni, tiek ir kiti.

Kokie vilnoniai šalikai yra kokybiški?

Renkatės vilnonį šaliką? Nežinote, kaip atskirti kokybiškus šalikus nuo nekokybiškų? Pirmiausia atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį! Geras ir kokybiškas šalikas turi būti pagamintas tik iš 100 procentų natūralių žaliavų, nenaudojant jokių sintetinių priedų. Be to, kiekviena vilna pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios ne visada atitinka gero šaliko kriterijų. Tad, kokios savybės lemia kokybišką pasirinkimą?

 1. Švelnumas. Žinoma, šalikas turi būti švelnus, lengvas ir „nesikandžioti“, nes tiesiogiai liečiasi prie žmogaus odos, kuri kartais būna ypač jautri. Vilnos švelnumas priklauso nuo verpalo plonumo – kuo plonesnė vilna, tuo švelnesnis šalikas. Baby alpaca vilna yra viena ploniausių ir švelniausių vilnų pasaulyje (19-20 mikronų), tad šie šalikai tinka ir labai vilnai jautiems žmonėms.
 2. Ilgapluoštė vilna. Ar žinote, kodėl kai kurie šalikai veliasi ir „burbuliuojasi“? Tai yra todėl, kad trumpi ir nekokybiški vilnos plaukeliai iškrenta iš verpalo. Alpakos šalikai pasižymo ilgapluoštės vilnos kokybe, todėl jie, tinkamai prižiūriami, nėra linkę veltis ar pūkuotis. Tai ilgaamžis gaminys, kurį žmonės dėvi ilgus
 3. Alpakų vilna neturi lanolino kaip avies vilna, todėl šalikai visada kvepia tik natūraliu maloniu kvapu. Ir nesvarbu, ar šalikas sušlapo, ar buvo sulytas – jis niekada nepaves ir išlaikys savo pradinę būseną. Dė šios priežasties, tai dažnai vadinami verslo klasės šalikai.
 4. Mikro Alpakos gyvena aukštai Andų kalnuose, Peru, kur oro temperatūros svyravimai yra labai aukšti, tad Jų vilna yra idealiai prisitaikiusi palaikyti optimalų mikro klimatą. Tad alpakų vilnos šalikus galima nešioti praktiškai visą didžiąją metų dalį, vos tik atvėsus orui – su šiuo šaliku nejausite nemalonaus karščio pojūčio ar šalčio.
 5. Anti bakterinės savybės. Alpakų vilna pasižymi anti bakterinėmis savybėmis, sudarydama nepalankią terpę joms daugintis. Mažiau bakterijų – mažiau nemalonių kvapų, sveikesni žmonės. Tereikia vilnonius šalikus reguliariai pravėdinti ir jais bus galima mėgautis ilgus
 6. Alpakų vilnos šalikai yra pagaminti iš 100 procentų ekologiško, natūralaus ir savaime atsinaujinančio bei suyrančio pluošto, todėl gamta nepatiria jokios žalos. Daugiau ekologijos – sveikesnė mūsų planeta!

Šalikų gamyba ir kokybės kriterijai

Visi alpakos vilnos šalikai yra pagaminti iš baby alpaca klasės vilnos. Tai itin plona, vos 19-20 mikronų, ilgapluoštė vilna. Šalikai, pagaminti iš šios vilnos, pasižymi ypatingu švelnumu, minkštumu ir ilgaamžiškumu.

Gamybos terminai, kiekiai, dizainai ir kt. nustatomi kiekvieną kartą atskirai, atsižvelgus į esamų užsakymų kiekius ir terminus. Įmonės ir organizacijos, norinčius pasigaminti savo firminius šalikus pagal savo dizainą, turėtų kreiptis į mūsų įmonės specialistus, kurie galės tinkamai įvertinti ir pakonsultuoti šalikų, etikečių bei pakuotės gamybos klausimais.

Vis dėlto reikėtų atkreipti dėmesį, kad šalikų gamybai reikėtų nusimatyti ne mažesnį nei 6 mėnesių terminą, į kurį yra įskaičiuota dizaino derinimas, gamybinių procesų ir žaliavos paruošimas ir pati gamyba.

Pakuotės ar dovanų dėžučių gamyba derinama atskirai.

Šalikų priežiūra

Kaip prižiūrėti vilnonius šalikus? Tai yra labai populiarus klausimas tarp mūsų klientų, ypač perkant šalikus internetu.

Visi baby alpaca klasės vilnoniai šalikai yra prižiūrimi pagal rekomendacijas, kurios yra nurodytos gaminio priežiūros etiketėje. Šiuo atveju, yra rekomenduojamas sausas cheminis valymas. Vis dėlto, jeigu nusprendėte šalikus skalbti rankomis, yra keletas taisyklių, kurių reikia laikytis:

 1. Tiek plovimo, tiek skalavimo vanduo turi būti drungnas ir vienodos temperatūros;
 2. Plauti ar skalauti naudojant tik vilnai draugiškas, švelnias ir geriausiai ekologiškas priemones;
 3. Vengti vilnos trynimo, gniuždymo ir vėlimo;
 4. Negręžti ir nedžiovinti automatinėse džiovinimo mašinose;
 5. Džiovinti geriausia yra ištiestą, pvz ant lovos, vengti šaliką kabinti. Reikia turėti minty, kad vilna geba sugerti iki 30 procentų savo svorio vandens, todėl pakabintas džiūti šalikas gali prarasti savo pradinę formą;
 6. Džiovinant vengti tiesioginių saulės spindulių, kurie gali vilną nublukinti;
 7. Ir pagrindinė taisyklė - dažniau vilną vėdinkite! Vėdinama vilna geba atsikratyti nereikalingų, nemalonių kvapų, atsinaujinti bei atsišviežinti.

Šalikai internetu, kaina ir pristatymas

Alpakų vilnos šalikai yra parduodami internetinėje erdvėje, prekybos vietose arba tiesiogiai iš sandėlio. Reikia turėti minty, kad besirenkantiems šalikus internetu, jų reali išvaizda bei atspalvis gali šiek tiek skirtis nuo esančios nuotraukoje dėl skirtingų monitorių, kompiuterių bei jų nustatymų.

Šalikai parduodami reguliaria kaina, atskirais atvejais taikoma akcija ar akcijos kombinuotiems pirkiniams. Kaina su nuolaida internetinėse parduotuvėse reiškia, kad nubraukta atitinkama kaina yra gamintojo rekomenduojama mažmeninė kaina kolekcijos išleidimo metu. Šios rekomenduojamos mažmeninės kainos gali skirtis priklausomai nuo rinkos, kurioje gaminiai yra parduodami. Tai reiškia, kad šalikai skirtingose prekybos vietose gali būti parduodamas skirtingomis kainomis.

Perkant internetu, šalikų pristatymas yra neužtrunka ilgai, nes jie siunčiami tiesiai iš mūsų sandėlių. Greitas ir kokybiškas pristatymas – tai Jūsų sutaupytas laikas! Reikalingas nemokamas pristatymas? Rinkitės prekių atsiėmimo terminalus. Tai labai patogu, o pristatymas Jums nieko nekainuoja. Norintiems gauti užsakytas prekes tiesiai į namus, yra galimybė užsisakyti ir tokias kurjerio paslaugas. Turite klausimų dėl prekių pristatymo, kreipkitės nurodytais kontaktais ir mūsų specialistai su malonumu Jus pakonsultuos.

Dovanos moterims ir vyrams

Ieškote neužmirštamos, naudingos ir kokybiškos dovanos gimtadienio, jubiliejaus ar kitos šventės proga? O gal jau atėjo šventinis laikotarpis ir reikalingos Kalėdinės dovanos? Norite sau brangų žmogų nustebinti ir juo pasirūpinti šaltuoju metų laiku? Šalikas ar šalis yra nuostabi dovanų idėja bet kokiai progai, ir nesvarbu, ar tai dovana moterims ar vyrams, jis suteiks dovanos gavėjui nepakartojimų emocijų. Tai praktiška, visada reikalinga ir labai šilta dovana, kuri nepaliks abejingų ir visada bus visų pastebėta. Telieka išsirinkite spalvą, raštą ir dydį!

Vis dėlto, jeigu nusprendėte, kad norite šio to asmeniško, o personalizuotos ar vardinės dovanos visada buvo prie širdies, rinkitės mūsų personalizavimo galimybes. Išsiuvinėkite šaliką inicialais ar smagiu palinkėjimu, pridėkite smagų atviruką – mes esame tikri, Jūsų pastangos bus įvertintos.

Visi šalikai ir šaliai yra pakuojami į prabangias dovanų dėžutes, kurios suteikia dovanai solidumo ir išskirtinumo.

Jeigu jaučiate, kad to yra maža, o Jums patiems trūksta idėjų ir gerų pasirinkimų, visada galite susisiekti su mumis ir mes pasidalinsime savo gerąja patirtimi.

Šalikai – puiki verslo dovana partneriams

Įmonės ir organizacijos, kurioms reikalingos firminės, originalios verslo dovanos su įmonės logotipu– šie šalikai yra vienas geriausių pasirinkimų, nes:

 1. Šalikams gaminti naudojama tik aukščiausios kokybės baby alpaca ilgapluoštė vilna, todėl gaminiai yra švelnūs, ilgaamžiai bei išlieka reprezentatyvūs ilgą laiką, o tai suteikia kiekvienai dovanojančiai organizacijai solidumo;
 2. Gali puikiai reprezentuoti Jūsų įmonę, nes yra galimybė šalikus gamintis pagal įmonių ar organizacijų poreikius, pasirinktas spalvas, raštus ir motyvus;
 3. Suteikiamos visos personalizavimo galimybės: siuvinėjimas, firminių etikečių gamyba su įmonės logo ir t.;
 4. Turi prabangias dovanų dėžutes;
 5. Galima užsakyti firminę juostelę su įmonės logo.ir t.

Žinoma, pagrindinis geros dovanos receptas – asmeninis požiūris į klientą, todėl mažos smulkmenos kaip asmeninis sveikinimas ar atvirukas su ranka parašytu palinkėjimu visada prideda papildomos vertės. Tad šalia puikių ir kokybiškų dovanų, nereikėtų pamiršti ir tų smulkmenų, kurios, nors kartais daug ir nekainuoja, tačiau yra labai mielos ir vertinamos.

Dovanų rinkiniai

Visi šalikai parduodami su prabangiomis dovanų dėžutėmis. Tai yra labai patogu pirkėjams, nes nebereikia daugiau jaudintis dėl įpakavimo ieškant tinkamos pakuotės. Vis dėlto, jei nusprendėte padovanoti kelis daiktus sau brangiam žmogui, rinkitės dovanų rinkinius. Čia erdvesnėje dovanų dėžutėje šalia šaliko galėsite pasirinkti kitus širdžiai mielus priedus, tik reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visi gaminiai technologiškai gali būti supakuoti ar įdėti į rinkinį kartu dėl savo formų, dydžio ir svorio ypatumų.

Susidomėjote šiais išties kokybiškais ir praktiškais alpakų vilnos šalikais? Rinkitės šiuos kokybiškus šalikus iš mūsų internetinės parduotuvės ir džiaukitės išskirtiniu bei maloniu pirkiniu.

Šalikai moterims - https://www.lietuviskigaminiai.lt/katalogas/apranga/moterims/salikai-moterims/

Vyriški šalikai - https://www.lietuviskigaminiai.lt/katalogas/apranga/vyrams/vyriski-salikai/