NEMOKAMAS pristatymas Lietuvoje į DPD terminalą!

Apie mus

Kas yra merino vilna?

Tinklaraštis 2022 m. sausio 31 d.
Merino vilna

Merino avių veislė (merinosai) atsirado XII amžiuje, Ispanijoje. Nuo tada, kai ši veislė buvo išvesta, turėjo praeiti daug laiko iki mums žinomos švelniausios ir minkščiausios merino avių vilnos. Šiandiena tai viena ploniausių, švelniausių ir minkščiausių vilnų pasaulyje (skersmuo yra 16 – 20 mikronų), o dėl jos unikalių savybių ir didelio populiarumo, merinosus pradėjo auginti vilnos gamintojai visame pasaulyje.

7 faktai apie merino vilną.

Natūralus nealergizuojantis pluoštas

Švelni merino vilna idealiai tinka žmonėms turintiems jautresnę odą. Apsivilkite bet kokį drabužį kelioms minutėms ir eikite daryti ką nors kitą. Nustebsite, kad jūsų kūnas prie to pripras labai greitai.

Ar žinojote, kad švelnūs ir minkšti vilnos plaukeliai skatina kraujotaką, leidžia odai laisvai kvėpuoti. Tyrimai parodė, kad apatiniai termo rūbai, megztukai ir kita apranga, pagaminta iš šios vilnos daro stebuklus – jų dėvėjimas kūdikių ir suaugusių žmonių egzemos simptomus sumažina labai reikšmingai palyginus su kitais audiniais.

Taigi, galime drąsiai ir atsakingai teigti, kad šis antialerginis pluoštas labai atsargiai, rūpestingai ir švelniai gydo Jūsų odą.

Merino vilna atspari kvapui

Ar žinojote, kad merino vilną galima nešioti ilgai neskalbus? Nustebsite, nes vilna yra natūraliai antibakterinė, o tai reiškia, kad Jums nereikia skalbti nei apatinių, nei termo rūbų ar palaidinių iš šio pluošto kiekvieną dieną, skirtingai nei Jūsų pamėgtus medvilninius marškinėlius. Tiesiog, ką Jums reikia padaryti, tai išvėdinti drabužį ten, kur yra pakankama oro cirkuliacija. Po kelių valandų nemalonūs kvapai išnyks ir vėl galėsite mėgautis savo apranga.

Šildo, net būdama drėgna

Dažnai mes peršalame, kai mūsų rūbai tampa šlapi. Tai gali nutikti dėl staiga užklupusio lietaus ar sniego, neatsargiai sušlapus ar tiesiog pradėjus prakaituoti. Neįtikėtina, tačiau vilna turi savybę sugerti iki 30% savo tūrio drėgmės. Tai nuostabu! Be to merino vilnos audinys yra stebėtinai plonas, tad jis gerokai anksčiau išdžius nei kiti jūsų drabužiai.

Merino vilna atspari raukšlėms

Įdomu, kad merino pluoštas turi elastingumo savybių, todėl jis itin atsparus raukšlėms. Jei pakabinsite savo megztuką ar marškinius išdžiūti, galėsite po kurio laiko nelyginti. Tai ypač patogu daug keliaujantiems ir nemėgstantiems papildomo bagažo kaip sunkaus lygintuvo.  

Mėgaukitės laisve be raukšlių!

Lengvas skalbimas

 Ar žinojote, kad vilna turi natūralią apsaugą nuo purvo – lanoliną? Prie vilnos purvas prilimpa bei neįsigeria tarkim kaip į medvilninius ar lininius marškinėlius, todėl belieka vilną švelniai praplauti drungname vandenyje su švelniu vilnos valikliu (netrinant, negniuždant ir t.t.), praskalauti ir palikti natūraliai džiūti. Užtruksite tik kelias minutes. Vilna išdžius akimirksniu ir Jūs vėl būsite pasiruošę naujiems iššūkiams.

Merino vilna atspari UV spinduliams

Neįtikėtina, tačiau natūralus merino vilnos audinio UV barjeras apsaugo Jus nuo žalingos saulės UV spinduliuotės – skirtingai nei medvilnė ar sintetika. Sveiki, be rūpesčių Jūsų vasaros laikai!

Patvarumas

Nustebsite, tačiau merino vilna yra 6 kartus stipresnė už medvilnę. Jos pluoštas gali būti sulenktas daugiau nei 20 000 kartų., palyginimui: medvilnė nutrūksta po 3200 kartų. Be to avių auginimas ir vilnos apdirbimas yra ženkliai draugiškesnis aplinkai nei medvilnės. Mažiau chemikalų – švaresnė mūsų planetą!

 

 

Vilna Merino avys