MADE IN LITHUANIA

PRADŽIA ATSISKAITYMO BŪDAI KONTAKTAI PRISTATYMO SĄLYGOS

APIE VILNĄ

 

Vilna - natūralus, unikalus ir seniai naudojamas pluoštas. Gaminame pledus iš įvairios rūšies vilnos - nuo grynos skandinaviškų avių vilnos, iki ypatingai švelnios Merinosų avių vilnos bei spindinčios kaip šilko alpakų vilnos.

 

Skandinaviškų avių vilna - higieniška, lengva, minkšta, pralaidi orui, gerai sauganti nuo temperatūrų kaitos. Šios vilnos audinys turi savybę izoliuoti šaltį ir karštį, apsaugoti nuo staigių temperatūros svyravimų ir leidžia jūsų odai kvėpuoti. Vilna geba sugerti didelį vandens ir vandens garų kiekį – 30-33 proc. savo pačios svorio, nesukeldama drėgmės pojūčio.

 

Merinosų avių vilna - tai aukščiausios kokybės avių vilna su švelniais, minkštais plaukeliais ir tvirta struktūra. Ypatingoji merinosų vilna gaunama tik iš rinktinių merinosų avių veislių. Prieš du šimtmečius jas į Europą atplukdė ispanų kolonizatoriai. Būtent tada merinosų vilna pripažinta aukščiausios kokybės ir sparčiai paplito po visą pasaulį. Merinosų vilna tokia elastinga, jog, net išsitempusi iki beveik 30 proc., atgauna savo pradinę formą. Dėl šios savybės ji yra ypač ilgaamžė.

 

Alpakų vilna. Alpaka - gyvūnas panašus į lamą, tik mažesnis, auginamas Ekvadoro, Peru, šiaurės Bolivijos ir šiaurės Čilės Anduose, aukščiuose nuo 3500 m iki 5000 m virš jūros lygio, esant ekstremalioms sąlygomis (spiginanti saulė, šaltas vėjas ir dideli temperatūros pokyčiai). Auginamos vilnai, kerpamos tik kartą metuose ir gaunami vos 3 – 3,5 kg vilnos. Ši vilna pasižymi šiomis išskirtinėmis savybėmis:

  • Ji minkšta, lengva, vienalytė ir turi šilkinį spindesį visą dėvėjimo laiką.

  • Priklausomai nuo alpakos amžiaus bei veislės, jos vilna vidutiniškai 4 - 6 kartus geriau išlaiko šilumą nei avies, turi puikias termoreguliacines savybes (šaltyje šilta, o esant šiltam orui ne karšta).

  • Tvirta (3 kartus tvirtesnė nei avių vilna), sunkiai veliasi ir lamdosi, atspari purvinimuisi.

  • Alpakos kailio sudėtyje nėra organinių riebalų (neužsiveis kandys ar dulkių erkutės) ir lanolino, todėl ši vilna nesukelia alerginių reakcijų.

  • Ji turi didžiausią spalvų diapazoną (22 atspalviai: nuo juodo, pilko, rudo iki balto).

 

 

Kad ir iš kokios vilnos rūšies pledą Jūs pasirinkisite, žinokite, kad - vilnoniai pledai nekaupia nešvarumų ir dulkių. Jos lieka pledų paviršiuje, kadangi vilnoje esantis natūralus lanolino riebalas neleidžia nešvarumams skverbtis giliau į audinį. Dulkių erkės, kurios daugeliui žmonių sukelia įvairių rūšių kvėpavimo takų alergijas, neturi sąlygų veistis - užkertamas kelias daugintis bakterijoms.